Собаки можуть не тільки охороняти дім, а й "винюхати" рак. Їхній надчутливий нюх здатен помітити хворобу ще до медичних приладів.

Дослідники довели, що у спеціально навчених собак є здатність розпізнавати рак, орієнтуючись на запах, який змінюється в тілі людини при появі пухлини. Йдеться про леткі органічні сполуки, які виділяються через дихання, сечу, піт, шкіру чи інші рідини. Саме вони сигналізують чотирилапим, що з людиною щось не так, пише Medical New Stoday.

Пес може вловити одну частинку на трильйон. Це вражає. Зафіксовані випадки, коли тварини без будь-якої підготовки вказували на родимку або ділянку шкіри, де згодом виявляли меланому. У лабораторіях собаки показали точність до 73% при розпізнаванні раку легень, а один з них розпізнав 100% випадків раку молочної залози.

Рак грудей у ​​жінок / фото: Facebook
Рак грудей у ​​жінок / фото: Facebook

Онконюхачів тренують за особливою методикою. Породи, що частіше показують високі результати - лабрадори, біглі та вівчарки. Навчання триває кілька місяців, а результати вже сьогодні використовують як додаткову перевірку.

Популярні новини зараз
Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця Пенсіонерам виплатять щомісячну компенсацію: у кого збільшаться виплати
Показати ще

Собаки не замінюють УЗД чи МРТ, але можуть бути корисними на перших етапах або в місцях, де немає сучасної діагностики. Їх навіть залучають до перевірки біоматеріалів у медичних лабораторіях.

Аналіз крові, зображення з вільних джерел
Аналіз крові, зображення з вільних джерел

Окремий напрямок досліджень - створення електронного аналога собачого носа. Вчені намагаються розробити прилад, який так само точно виявлятиме запахи онкозахворювань.

Собака, яка постійно проявляє надмірну увагу до певної частини тіла, може сигналізувати про проблему. Краще перевіритися, ніж знехтувати сигналом. Бо іноді саме тварина першою рятує життя.

Раніше ми повідомляли, замість дресирування — жалість: як власники ламають своїм собакам психіку, думаючи, що це любов?

Штраф та кримінал: як можуть покарати власників собак у спеку - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, обійми, поцілунки та увага: яка поведінка перед вашим виходом змушує песика панікувати?