Чим вище температура на вулиці, тим більше власники собак хвилюються, що їхні улюбленці можуть отримати тепловий удар. Цей стан, який трапляється коли собаки перегріваються і не можуть охолонути, що потенційно може бути небезпечним для життя, повідомляє Express.

собака, фото Pxhere
собака, фото Pxhere

Слід одразу звернути увагу на такі ознаки, як сильна задишка, утруднене дихання, надмірне слинотеча, млявість, сонливість, порушення координації, колапс або блювота.

Ветеринарка з Великої Британії розповіла, що слід робити, а чого уникати, якщо ви підозрюєте, що у вашої собаки тепловий удар.

Не бризкайте лимонним соком у рот собаці

Важко сказати, як взагалі вперше виникла думка це зробити, але міф про цілющу дію лимонного соку при тепловому ударі у собак дуже поширений на форумах. Люди радять впорскувати сік лимона в рот улюбленця, якщо йому важко дихати внаслідок перегріву. Особливо це стосується плоскомордих порід.

Популярні новини зараз
Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Відстрочка не допоможе: ТЦК можуть відправити на ВЛК навіть з "бронею" - кого це торкнеться Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання Банки встановили ліміти на зняття грошей
Показати ще

Але така порада не просто безглузда, вона ще й небезпечна, бо лимонний сік може викликати подразнення слизової пащі та шлунку. Крім того, це може призвести до задухи чи аспірації, що точно не покращить стан улюбленця.

Більше прохолодної води

Наголошуючи на ефективних методах охолодження, ветеринарка порадила не боятися намочити собаку настільки сильно, щоб з неї буквально стікали вода. Вона розповіла, що негайне змочування собак з ознаками теплового удару до того, як вони потраплять до ветеринара, підвищує їхні шанси на виживання.

В онлайн-інструкції щодо надання першої допомоги рекомендується обливати собаку або занурювати у воду, яка холодніша за температуру її тіла. Але не слід лити воду на морду чи голову тварини, ці ділянки мають залишатися над водою. Такі водні процедури слід продовжувати, поки дихання собаки не почне стабілізуватися, але не настільки довго, щоб вона почала тремтіти.

Не поспішайте додому

Якщо ви помітили, що ваш собака надмірно задихається під час прогулянки, не йдіть одразу додому. Натомість знайдіть тінисте місце та дайте своєму улюбленцю охолонути.

Собака в машині, фото sobakovod
Собака в машині, фото sobakovod

Власникам, які керують автомобілем, ветеринарка радить відвести або віднести улюбленця назад до машини. Опинившись біля машини, відкрийте двері та вікна, увімкніть кондиціонер та охолодіть машину, перш ніж сідати в неї та їхати додому.

Раніше портал Знай писав Захистить від пекучого асфальту та холодної зими: як самостійно зробити взуття для песика.

Крім того, ми повідомляли Не линяють і не потребують багато активності: 3 породи собак, які підійдуть будь-кому.

Також ми інформували Не прибрали за улюбленцем - очікуйте штраф: як карають власників собак в Україні.