Вітамін Е грає важливу роль у здоров’ї собаки, зокрема підтримує її імунітет, серце, нервову систему та стан шкіри й шерсті.

Але чи завжди потрібно додатково його давати – питання не для інтуїції, а для ветеринара, пише DailyPaws.

Цей антиоксидант захищає клітини тварини від ушкодження вільними радикалами, які утворюються під час обміну речовин. У нормі доросла собака має отримувати приблизно 50 МО вітаміну Е на день – зазвичай цього достатньо з повноцінним раціоном. Якщо ж є проблеми зі шкірою, очима чи печінкою – ветеринар може призначити добавки.

Кіт з собакою в домі Фото: вільні джерела
Кіт з собакою в домі Фото: вільні джерела

До природних джерел вітаміну Е належать шпинат, броколі, яйця, рослинні олії (лляна, соняшникова, оливкова), жирна риба та горіхи (в обмежених кількостях). У якісному кормі цей вітамін також зазвичай вже є.

Популярні новини зараз
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Масові відключення світла: яким містам готуватись до графіків Гороскоп на сьогодні 3 квітня: чому четвер стане справжнім випробуванням Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів
Показати ще

Чоловік із собакою / фото: скріншот Youtube
Чоловік із собакою / фото: скріншот Youtube

Місцеве застосування вітаміну Е, наприклад, у вигляді олії, теж можливе, але важливо не використовувати засоби, призначені для людей – вони можуть містити токсичні речовини для тварин.

Ліки в аптеці, фото realnoevremya
Ліки в аптеці, фото realnoevremya

Хоча передозування буває рідко, все ж ризик існує. Надлишок може викликати порушення згортання крові, блювання, діарею, тривожність чи тремор. Якщо у Вас виникли підозри – обов’язково зверніться до ветеринара.

Ветеринар. Фото Freepik
Ветеринар. Фото Freepik

Щоб запобігти дефіциту, достатньо перевірити склад корму. У зоні ризику — кокер-спанієлі, собаки з панкреатитом чи проблемами печінки. У таких випадках добавки можуть знадобитися.

Не займайтеся самолікуванням — лише фахівець підкаже, чи потрібен додатковий вітамін саме вашому улюбленцю.

Раніше ми повідомляли, породи собак, яких викрадають найчастіше та як цьому запобігти.

Ніколи не зрадять та завжди чекатимуть: найвірніші породи собак - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, найкращі сторожеві породи собак: хто захистить будинок та відлякає злодіїв?