Волонтери UAnimals забрали собаку Ніку із села Комар, що на кордоні Донецької та Дніпропетровської областей. Через близькість війни село майже спорожніло, і господарка Нікі вирішила поїхати. Але знайти житло, де можна жити із собакою, вона так і не змогла.

Про це організація повідомила у Facebook.

Зі сльозами на очах жінка посадила улюбленицю в клітку і передала волонтерам:

— Візьміть її повідець, він пахне нею... І корму теж візьміть... Треба, Ніка. Треба в клітку.

Зараз лабрадорка у клініці у Києві, після чого їй шукатимуть нову родину.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 19 лютого: успіх, відпочинок та підтримка – що чекає знаки цього дня Обіцяли роботу з дронами, а потрапив у штурмову роту: письменник розповів про мобілізацію сина Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла Нові правила отримання соціальних послуг: що змінив закон
Показати ще

"Дуже боляче, коли люди лишають своїх тварин. Та ще більше шкода, коли причина такої розлуки – байдужість орендодавців. Тому ми кожного разу просимо: якщо здаєте житло, пускайте людей разом з їх друзями. Тоді покинутих тварин буде значно менше, – закликають зоозахисники.

Чому складно зняти житло з тваринами та як це зробити?

Зоозахисники кажуть, що подібні історії трапляються часто: не всі орендодавці готові здавати житло людям із тваринами. Згідно з дослідженням UAnimals і DIM.RIA, лише 22% квартир, що здаються, в Україні дозволяють проживання з вихованцями.

Однак є декілька способів, які можуть допомогти знайти житло:

1. Будьте відкритими

Орендодавцям важливо розуміти, хто житиме в їхній квартирі. Замість сухого повідомлення типу "Зніму 1к квартиру" краще відразу розповісти про себе, свою роботу, улюбленця та умови, на які ви готові.

"Приховувати, що є тварини, на мою думку, зовсім не ок. Єдине, що говорити про них простіше вже під час зустрічі. Коли орендодавцям у спілкуванні подобається потенційний орендар або орендар, то в деяких питаннях вони стають поступливішими", - розповіла Наталія Адамович, орендарка.

Домашній вихованець, фото sobaka
Домашній вихованець, фото sobaka

2. Використовуйте креатив

Деякі орендарі знайшли житло, розміщуючи оголошення від імені своїх вихованців. Наприклад, дівчина розмістила оголошення від імені свого кота Джанго:

— Мене звуть Джанго, і я кіт. Досить розумний кіт, бо сам веду свої сторінки у соцмережах. Люблю сидіти на підвіконні та спостерігати за світом. Не мічу, не гризу дроти, використовую лоток за призначенням. Шукаю затишну квартиру, де зможу жити разом із моєю люблячою хазяйкою.

Котик, фото з вільних джерел
Котик, фото з вільних джерел

3. Покажіть, що улюбленець не проблема

Деякі господарі бояться, що тварини зіпсують меблі. Можна запропонувати "випробувальний термін" на 1-3 місяці, після чого власник сам вирішить, чи залишити орендаря. Деякі орендарі залишають додаткову заставу за вихованця, щоб показати серйозність своїх намірів.

4. Шукайте варіанти серед власників, які мали тварин

Деякі господарі квартир вже стикалися з тим, що орендарі без дітей та тварин псували житло сильніше, ніж "табун коней плюс 3 старші групи дитсадка":

"Якщо в майбутньому знову здаватиму своє житло в передмісті Києва в оренду, то писатиму "виключно з дітьми та/або тваринами", – розповіла Антоніна Семенова, власниця житла.

Господар з домашніми улюбленцями
Господар з домашніми улюбленцями

Корисні поради від спеціалістки з нерухомості

Для орендарів: Якщо у вас вже був орендований будинок, домовтеся з попередніми власниками залишити вам рекомендацію. Також можна запропонувати:

  • показати поточне житло з відеозв'язку,
  • надіслати фото квартири,
  • дати контакти колишнього орендодавця.

Важливо! Навіть якщо ваш вихованець 10 років нічого не псував, у новому місці він може повестися інакше. Варто враховувати можливі витрати на усунення пошкоджень.

Майно, оренда, квартира / фото: Pixabay
Майно, оренда, квартира / фото: Pixabay

Для орендодавців: Оцініть орендарів, а не лише їхніх тварин. На досвід фахівців, люди шкодять майну набагато більше, ніж тварини. Варто дізнатися орендарів через відкриті реєстри, соціальні мережі чи відгуки.

Пропишіть все у договорі. Контракт має захищати обидві сторони. Увімкніть до нього пункти:

  • Про терміни оренди та умови виселення,
  • Про регулярні візити для перевірки стану житла,
  • Про обов'язкове прибирання після виселення (особливо важливо, якщо наступний орендар – алергік).

Раз на місяць-два домовтеся з орендарем про візит. Так ви переконаєтеся, що майно гаразд. Багато мешканців із тваринами самі пропонують такий варіант.

А що про це думають українці?

Нагадаємо, в Україні з'явився додаток для собачників: шанс знайти друзів ще є

Раніше ми писали про те, як помиритися з котом, якщо він на вас образився: секрети спілкування з вашим пухнастим другом

Крім того, Знай.ua повідомляв, домашні вихованці допоможуть заробити грошей: українцям за кордоном пропонують нову фінансову допомогу