Багато власників котів і собак залишають світло ввімкненим, коли виходять з дому, щоб їхні улюбленці почувалися комфортніше. Але чи це справді необхідно?

Як тварини реагують на освітлення?
Більшість домашніх тварин чудово адаптуються до слабкого світла. Собаки орієнтуються за природним освітленням - вдень вони активні, а вночі відпочивають. Постійне штучне освітлення може навіть збити їхній біологічний ритм. Коти ж пристосовані до темряви та бачать у сутінках набагато краще за людей, тому повна темрява для них не проблема, пише ветеринарка Медичного центру для тварин у Нью-Йорку Карлі Фокс.

Коли варто залишати світло?
Є ситуації, коли додаткове освітлення справді потрібне. Якщо у тварини слабкий зір або когнітивні порушення, то світло допоможе їй краще орієнтуватися у просторі. Це важливо для собак із проблемами очей, які можуть відчувати тривогу в темряві.

Собака "плаче", фото з  соцмереж
Собака "плаче", фото з соцмереж

Також світло може бути корисним для кошенят, які нещодавно потрапили в новий дім. У перші дні адаптації вони можуть нервувати, і м'яке освітлення допоможе їм почуватися спокійніше.

Популярні новини зараз
В ухилянтів можуть забрати квартири: штрафи від ТЦК не залишать шансів Ціни на зв'язок пробивають стелю, але платити можна по старому: українцям підказали лайфхак Мінус один головний біль: "Нафтогаз" анонсував важливі зміни По 10 800 грн пенсіонерам, сім'ям з дітьми та особам з інвалідністю: як отримати допомогу
Показати ще

Кіт з собакою в домі Фото: вільні джерела
Кіт з собакою в домі Фото: вільні джерела

Що робити, щоб тваринам було комфортно?
Залишати світло увімкненим постійно – не обов’язково. Достатньо прочинити штори або жалюзі, щоб забезпечити природне освітлення. Якщо ж світло все-таки потрібне, краще використовувати м’яке нічне освітлення, яке не буде заважати відпочинку улюбленця.

Раніше ми повідомляли, як повернути свіжість та чистоту дому, якщо там живуть тварини?

Собаки кращі за психолога: 5 пород, що лікують тривожність - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як підтримати друга, що втратив домашнього улюбленця: поради від психологів.