Багато господарів переконані, що їхній собака може плакати від суму чи образи, як людина. Ще б пак, на відео та фотографіях в інтернеті легко знайти кадри, де собаки виглядають наче в сльозах. І це попри те, що довгий час вважалося, що собаки таки "плачуть", але із суто фізіологічних причин.

І от вчені з приватного університету Адзабу в Японії провели низку експериментів, аби визначити, чи дійсно собаки здатні плакати від щастя чи з жалю. В процесі дослідів, як вважають науковці, вдалося довести, що собаки дуже навіть схильні до емоцій.

Собака "плаче", фото з  соцмереж
Собака "плаче", фото з соцмереж

"Ми ніколи раніше не чули, щоб тварини плакали від радості, наприклад, при зустрічі з господарем, і вважаємо, що першими у світі зробили таке відкриття!", - цитує Eureka Alert керівника дослідження, спеціаліста в галузі поведінки тварин Такефумі Кікусуї.

Популярні новини зараз
Рахунок йде на дні: обленерго звернулися до споживачів з важливою вимогою Пенсіонерам потрібно оновити дані: важливе попередження від ПФУ Майже на 404 гривні більше: українським пенсіонерам перерахували виплати Пенсіонери і студенти попадуть під максимальні обмеження: в НБУ розказали що з ними не так
Показати ще

Зазначимо, що на експеримент Кікусуї підштовхнула його собака - пудель, розповів він Eureka Alert. Коли у собаки народилися щенята, вчений помітив зміну в виразі її мордочки. Очі матері наповнилися сльозами, які не капали, а просто залишалися на очах.

"Це наштовхнуло мене на думку, що справа може бути в окситоцині", - каже вчений.

Довідка:

  • Окситоцин - це пептидний гормон, який допомагає людям будувати соціальні зв'язки. Його вироблення стимулюють дотики інших, і часто окситоцин ще називають "гормоном обіймів".

У ході попередніх досліджень вже встановили, що окситоцин виробляється у людей та собак при взаємодії. Дослідники вирішили з'ясувати, чи справді у собак на очі навертатимуться сльози при зустрічі з господарем після тривалої розлуки.

Експеримент підтвердив, що собаки і справді плачуть при зустрічі з господарем. Причому рідини виділяється значно більше, ніж при зустрічі з просто знайомими людьми. Вимірювання проводили за допомогою абсорбуючої смужки паперу, яку на хвилину поміщали під очима собак. А коли під час іншого експерименту в очі собакам безпосередньо додали розчин із гормоном, сльозовиділення ще більше посилилося.

Собака "плаче", фото з  соцмереж
Собака "плаче", фото з соцмереж

Нагадаємо, один пукаючий кит змусив Британію понервувати: його прийняли за російський безпілотник.

Раніше ми писали про те, що розмова з тваринами стане реальністю: штучний інтелект зможе допомогти цьому у 2025 році.

Також Знай.ua повідомляв, що леопард із Кременчука став зіркою TikTok: хижак грається з футбольним м'ячем у новому відео.

До слова, собаки почали краще розуміти людей та пристосовуватися до них.